8.0
#12
9.0

Drama v Trutnově pro domácí

Parádní zápas pro fanoušky si přichystaly na závěr úvodního kola RENOMIA ŽBL basketbalistky Trutnova a KP Brno. Hostujícím favoritkám se nevyvedla koncovka, a nakonec podlehly Trutnovu 92:94.

Úvod duelu byl ve znamení silného nástupu Brňanek, bronzových medailistek z poslední, nedokončené sezóny. Daly rychle tři koše a ve třetí minutě měly po koši slovenské pivotky Remenárové nejvyšší náskok v zápase 13:6. Na to ale zareagovaly domácí hráčky sedmi body v řadě a krátce poté šly po koši Terezy Králové poprvé do vedení. Ve druhé čtvrtině to byla vyrovnaná bitva, naopak to byl Trutnov, který šel po koši Anny Rylichové v patnácté minutě zápasu do šestibodového trháku. Ten se ale natáhnout nepodařilo a v poločase byl rozdíl tříbodový ve prospěch domácích.

Trutnov měl pak silný nástup do druhé půle a brzy vedl o osm bodů, vedení ale nedokázal udržet a svěřenkyně Dušana Medveckého postupně bod po bodu z vedení soupeřek ukrajovaly. V rámci velkého zvratu je naopak Sarah Beránková poslala do šestibodového trháku, koš s faulem Linhartové ale dostal domácí znovu na dostřel. Poslední čtvrtina byla ta pravá basketbalová bitva, ve které se oba celky střídaly ve vedení a nebylo vůbec jasné, kdo si dokráčí pro výhru. Trutnov vedl tři minuty před koncem po koši Kozumplíkové o dva body, pak se ale ofenziva domácích zasekla a KP třemi šestkami otočilo. Duel zlomil až koš s faulem nové kanadské posily Trutnova Meg Wilsonové, na kterou už Brno nedokázalo přes veškerou snahu odpovědět.

Vítězky vedla s 20 body Rylichová, na sedmnáct se dostala kapitánka Kozumplíková, hrdinka závěru Wilson se košem s faulem dostala na deset bodů. Hostující tým vedla krajanka Wilson Emily Potter s 21 body, na sedmnácti se shodly Remenárová s novou posilou KP Kateřinou Zohnovou.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Je to ohromně cenný, vítězný start do ligy. Ačkoliv naše příprava byla daleko vzdálená od ideálu, tak dneska se to všechno sešlo a je z toho krásný výsledek. Zápas byl krásnou reklamou na ženský basketbal. Kdo podceňuje ženský basketbal a tvrdí, že není atraktivní, měl by se podívat na toto utkání. Výsledek, samotný průběh a diváci hovoří za vše. Holkám jsem před poslední čtvrtinou říkal, že to už nebude tolik o basketbalových dovednostech a kvalitách, ale hlavně o nasazení, koncentraci a srdíčku. Pořád jsme bojovali, i když jsme v poslední čtvrtině prohrávali o čtyři body. Věřili jsme do poslední chvíle, že vyhrajeme, a konečný výsledek je pro nás odměnou."

Dušan Medvecký, trenér KP Brno: "O naší porážce rozhodla naše obrana jedna na jedna. Když dostanete 94 bodů, nemůžete vyhrát. Stalo se to, na co jsem holky upozorňoval. Neplnily to, co jsme si řekli, proto jsme v Trutnově prohráli. Nicméně jsme ještě měli šanci vyhrát, ale poté Potter vyrobila úmyslný faul. Myslím, že domácí družstvo si zasloužilo vyhrát."

9 32 41 1 15 9 22 22 24 99 92

KP Brno je úkazem takřka zázračným. Zatímco u městských rivalek ze Žabin se našlo hned 13 pozitivních testů na covid-19, Královopolanky jsou zdravé a hrají dál. V Trutnově by se měly představit zámořské posily Shalaunda Burney-Robinson a osvědčená Emily Potter, zároveň má dostat prostor mládí. „V úvodu domácí soutěže dostanou příležitost hráčky, které loni moc nehrávaly, a taky nadějné juniorky," prohlásil pro ČTK generální manažer Richard Foltýn. Domácí Lokomotiva Trutnov ukáže svou kanadskou posilu Meg Wilson, doplňuje ji český kádr, z velké části teenagerského věku.

Utkání Lokomotiva Trutnov - KP Brno se hraje v neděli 27. září od 17 hodin v Trutnově v hale v ulici Komenského.