Zisky

#15
2.0

Žabiny zvládly po karanténě i derby

Ve výborné pohodě vstoupily do nového ročníku RENOMIA ŽBL basketbalistky brněnských Žabin. Po nucené pauze způsobené karanténou týmu stihly odehrát jen dva zápasy, v obou ale podaly výborné výkony a v rámci pátého kola si v derby poradily s KP Brno 77:65.

Hala Vodova byla kvůli vládním nařízením znovu bez fanoušků, ale i tak byla mezi oběma týmy na hřišti znát rivalita a snaha vyhrát poslední zápas před minimálně dvoutýdenní pauzou. V první čtvrtině měly mírně navrch domácí Královopolanky, když si dvakrát vybojovaly až pětibodový náskok. Jenže přelom první a druhé čtvrtiny byl ve znamení velkého náporu hostujících Žabin, které velkou bodovou sérií utekly do jedenáctibodového vedení. S tím se ale nesmířil celek kouče Dušana Medveckého, který přitvrdil v obraně a do poločasové pauzy se vrátil zpět do hry.

Otočil skóre se už ale KP nepodařilo. Naopak Žabiny znovu odskočily do dvouciferného náskoku a kontrolovaly vedení. Poslední nápor domácího celku přišel na startu závěrečné čtvrtiny, kdy koše Lucie Hadačové a Kateřiny Zohnové přiblížily KP osm minut před koncem na rozdíl tří bodů. Pak si ale domácí hráčky vybraly tři minuty bez bodu a Žabiny sérií 8:0 definitivně zlomily odpor soupeřek.

V jinak statisticky velmi vyrovnaném zápase vyčnívá úspěšnost Žabin za dva body zapříčiněná vyšším počtem bodů ve vymezeném území, na které porazily soupeřky 38:22. Víc zabrala také lavička trenéra Pruši, která přispěla k výhře 28 body.

Skvělý zápas odehrála v týmu vítězek Natálie Stoupalová, která za 26 minut dala 22 bodů. Doplnila ji talentovaná Eliška Hamzová 16 body a Beáta Adamcová s 12 body. KP mělo střeleckou oporu ve veteránce Kateřině Zohnové, která zvládla 16 bodů, na dvanáct se dostala kapitánka Sarah Beránková. Zbytek týmu se střelecky trápil.

12 28 40 5 17 4 10 19 21 90 77

Derby prý nemá favorita. V případě nejisté sezony a souboje mezi KP Brno a Žabinami Brno to platí snad trojnásob. V lepší pohodě jsou nejspíš hráčky Žabin, které si po návratu z koronakarantény doma poradily s Lokomotivou Trutnov 98:59. Na náladě v KP Brno už po prvním kole ulpěla venkovní prohra 92:94 právě s Trutnovem.

V obou brněnských týmech na sebe skvěle upozornily debutantky. Mezi Královopolanky vklouzla čerstvě šestnáctiletá rozehrávačka Dominica Hynková, v Žabinách se parádně uvedlo sedmnáctileté křídlo Laura Mikšíková.

Utkání KP Brno - Žabiny Brno se hraje v sobotu 10. října od 16:30 v Brně v hale ve Vodově ulici.